donderdag 17 mei 2012
   
Minimaliseren
Harderwijks nieuws

mei16  Gift voor St Jansdal

mei15  Inloopvoorzieningen in Harderwijk

mei15  Debat over parkeerbeleid

mei15  Contract Drielanden overgenomen

mei15  Twee lokalen gesloten

mei14  Waarnemend burgemeester

mei14  Nieuw poli MKA

mei08  Meterkast gesaneerd

mei08  Aanleg oeverzwaluwwand

mei07  Detailhandelsvisie Harderwijk 2020

Pagina 1 van 12Eerste   Vorige   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Volgende   Laatste   
Minimaliseren
Nieuws detail

Resultaten eerste helft

Geplaatst op 15-2-2012 9:48:32

Het college van de gemeente Harderwijk maakt op de helft van haar collegeperiode de balans op van de beleidsvoornemens uit het collegeprogramma 'Snoeien, bloeien en groeien'. Terugkijkend komt het college tot de conclusie dat in de eerste helft van de collegeperiode veel bereikt is. Vooruitkijkend ziet het college, ondanks de aanhoudende crisis, voldoende mogelijkheden voor de ‘groei’ van de stad. Al zal die beperkter zijn dan vooraf ingeschat. Het daadwerkelijk uitvoeren van de bezuinigingsplannen blijft een randvoorwaarde. Conclusie is dat de speerpunten uit het collegeprogramma ongewijzigd blijven maar dat de komende jaren accenten gelegd gaan worden. Het stimuleren van de werkgelegenheid, uitvoering van het Waterfront, een duurzame klimaatneutrale gemeente en de regionale samenwerking zijn enkele van deze accenten. Met de tussenbalans informeert het college de gemeenteraad. De uitkomsten worden betrokken bij het opstellen van de kadernota 2013-2016.

Resultaten 2010 tot 2012
In het collegeprogramma heeft het college in 2010 haar ambities beschreven. In de tussenbalans blikt het college aan de hand van het collegeprogramma terug op de afgelopen twee jaar en bezint zich op de komende twee jaar. Geconcludeerd kan worden dat in de afgelopen twee jaar veel bereikt is en dat stemt het college tevreden. Enkele voorbeelden zijn: de start van de uitvoering van het waterfront, de eerste stappen voor de samenwerking met de regiogemeenten (MeerInzicht), de bouw van parkeergarage Houtwal en de reconstructie van de Vitringasingel, herstructurering Hortuspark, doordecentralisatie van de onderwijs huisvestingsmiddelen voortgezet onderwijs, goede resultaten in de wijkaanpak in Stadsdennen en de Zeebuurt, waarbij interactief werken is toegepast, het vaststellen van de kunst- en cultuurnota, de plannen voor e-dienstverlening en e-communicatie zijn gereed en het winkelcentrum Stadsdennen is vernieuwd.

Ambities temperen
Ondanks de tevredenheid over de behaalde resultaten heeft het college wel enige zorg over de haalbaarheid van de nog niet gerealiseerde beleidsvoornemens. Er is sprake van een aantal ontwikkelingen die van invloed zijn op de uitvoering, zoals de aanhoudende recessie, de stagnerende woningbouwproductie, de ontwikkelingen op het gebied van passend onderwijs, de financiële tegenvallers van de Sociale Dienst Veluwerand, het nieuwe winkelen en de overheveling van overheidstaken naar gemeenten (wet werken naar vermogen, AWBZ en de jeugdzorg).

Voor het college betekenen deze ontwikkelingen dat zij duidelijke keuzes moet maken. Welke dit zijn  wordt duidelijk tijdens de behandeling van de Kadernota 2013-2016 in de gemeenteraad in juni 2012.

Speerpunten
Het college is van mening dat de speerpunten uit het collegeprogramma ongewijzigd blijven. Wel komt het accent nadrukkelijker op de sociale programma’s te liggen. De nadruk komt de komende jaren te liggen op:
- arbeidsparticipatie en werkgelegenheid
- versterken bedrijventerreinen en winkelcentra en stimuleren toeristische sector
- uitvoering Waterfront
- een duurzame en klimaatneutrale gemeente
- regionale samenwerking
- burgerschap (burgerparticipatie)
- clusteren van culturele instellingen
- ontwikkeling Stationsomgeving

Tijdens de behandeling van de Kadernota 2013-2016 maakt het college inzichtelijk wat zij daar voor gaat doen en welke middelen daarvoor beschikbaar zijn.



print
rating