RTV Nunspeet

RTV Nunspeet

advertentie
Geschreven door Bernadet Vroon | RTV Nunspeet
11 december 2025 16:40


64 leerlingen maken unieke kunstwerken voor hun eendagsmuseum op school
Foto: 64 leerlingen maken unieke kunstwerken voor hun eendagsmuseum op school
Joas en Niek met hun eigen werken | Foto: RTV Nunspeet

NUNSPEET - Wat begint als een lessenreeks over kunststromingen, eindigt in een heus museum vol kunstwerken. De leerlingen van alle Triade groepen van IKC De Ceder uit Nunspeet zijn er de afgelopen weken druk mee geweest. In totaal maakten zo’n 64 leerlingen een uniek kunstwerk. Aan wethouder Mark van de Bunte de eer om de opening te verrichten.

Foto: 64 leerlingen maken unieke kunstwerken voor hun eendagsmuseum op school
Springend geopend door wethouder en twee leerlingen | Foto: IKC Ceder

“We kregen eerst les over vier verschillende kunststromingen,” vertelt Joas van den Berg (11). “Pointillisme, surrealisme, popart en fotografie.” Uiteindelijk komt Joas in de popart-groep terecht.

“Bij popart moest er ook iets in 3D op je schilderij zitten. Ik heb samen met iemand eerst een schilderij gemaakt en daarna hebben we dat met flesjes en blikjes aangekleed op een golvende achtergrond in het kader van 'recyclen'. Het was echt leuk om te doen.”

Niek Wolting (12) koos juist voor fotografie. Zijn werk werd een verrassend herfsttafereel: “Ik had een klein gat gemaakt met herfstbladeren erin en daarboven liet ik een bal stuiteren. Dan lijkt het alsof de bladeren omhoog vliegen. Dat is gelukt!”

Inspiratie niet alleen op school

De leerlingen kregen niet alleen les op school, maar haalden ook inspiratie op in het Anton Pieck Museum in Hattem.

De tentoonstelling is volledig door de kinderen zelf georganiseerd en daar komt meer bij kijken dan alleen de kunstwerken presenteren. De laatste twee lessen stonden in het teken van communicatie en publiciteit. “We moesten zelf de media benaderen,” zegt Joas. “En we hebben zelfs geregeld dat de wethouder komt. Andere kinderen maakten een reclamefilmpje en een krantenartikel.”

Weer een ander groepje heeft tickets ontworpen en er is zelfs een hele website gebouwd.

Eendagsvlieg

Het Ceder Museum, zoals de naam luidt op school, is voor één dag is omgetoverd tot een kleurrijke, veelzijdige kunstervaring. En wat gebeurt er daarna met de kunstwerken? “We mogen ze mee naar huis nemen,” zegt Joas. “Maar of het op mijn kamer kan hangen weet ik niet… het is echt een bende daar.”

Foto: 64 leerlingen maken unieke kunstwerken voor hun eendagsmuseum op school
Veel belangstelling | Foto: IKC Ceder


💬 Mail ons!

Heb jij een tip of opmerking?  Mail naar de redactie: info@rtvnunspeet.nl of bel: 0341-258133

  • Radio Nunspeet
  • RTV Nunspeet Visual Radio
  • TV Nunspeet Tekst (Kabelkrant)
advertentie