RTV Nunspeet

RTV Nunspeet

advertentie
Geschreven door Noah Quist | RTV Nunspeet
8 november 2025 15:37


Duizend hardlopers aan de start van de Zandenplasloop: ‘Prachtige dag’
Foto: Duizend hardlopers aan de start van de Zandenplasloop: ‘Prachtige dag’
Blijdschap bij het finishen | Foto: RTV Nunspeet

NUNSPEET – De Zandenplas was weer het terrein van het jaarlijkse hardloopevenement. Na het startschot vertrokken duizend mensen voor een kidsrun, vijf of tien kilometer. Het evenement was volledig uitverkocht en trok veel toeschouwers. Onder toeziend oog van hen kwamen de winnaars binnen. Verschillende parcoursrecords werden verbroken.

“Het is weer geweldig om hier te staan”, vertelt Eddie Wassink van Run033. Hij nam in 2023 samen met Mark van Hoorn de organisatie over van Henk en Alie Mentink. “We zijn blij dat zij een ijzersterke basis hebben gelegd. Daarop kunnen wij weer verder ontwikkelen.” De route is bijvoorbeeld als vanouds: een rondje om de Zandenplas en het bos in. “Het is een prachtige omgeving.”

Foto: Duizend hardlopers aan de start van de Zandenplasloop: ‘Prachtige dag’
Onderweg! | Foto: RTV Nunspeet

Provincie zegt nee
Het hardloopevenement is, net als andere loopjes, snel uitverkocht. “Vijf weken geleden zaten we vol. Al is het wel fijn dat iedereen de kans heeft gekregen om zich in te schrijven. We verkochten niet in één dag uit, bijvoorbeeld”, aldus de organisatie. In verband met regelgeving van de provincie mag het evenement niet uitbreiden. “We hebben duizend deelnemers en zouden daar echt nog wel een schepje bovenop kunnen doen.”

Foto: Duizend hardlopers aan de start van de Zandenplasloop: ‘Prachtige dag’
Over de finish | Foto: RTV Nunspeet

De vraag naar meer plekken is er: “Als je alle startbewijzen verkoopt, zegt dat wel wat, ja.” Naast de organisatie zijn ook de gemeente Nunspeet en Staatsbosbeheer enthousiast over uitbreiding. “Het is een prachtig evenement, waarbij lopers uit de ruime omgeving kennismaken met Nunspeet. Daarnaast stimuleren we sporten en ontmoeten mensen elkaar. Mooier dan dat wordt het niet”, stelt Eddie.

Parkeergelegenheid
Het evenement trekt steeds meer mensen uit de omgeving. Zij komen voornamelijk met de auto. “De afgelopen jaren is het drukker geworden met auto’s. Maar we hebben met z’n allen, als Verkeersregelaars Nunspeet, een oplossing gevonden”, vertelt Frederik. Hij is één van de vele verkeersregelaars die dit soort evenementen in goede banen moet leiden. “Vandaag zijn we met acht, een gezellig clubje.”

Foto: Duizend hardlopers aan de start van de Zandenplasloop: ‘Prachtige dag’
Zij regelen het verkeer | Foto: RTV Nunspeet

Mensen kunnen ook parkeren bij De Wiltsangh en bij de P+R bij afslag Epe. “Je hebt heel soms dat iemand moeilijk doet, maar over het algemeen hangt er een hele gezellige sfeer.” Frederik is zelf ook fanatiek sporter en daarom extra gemotiveerd om mensen te begeleiden: “Sporten is heel belangrijk. Ik fiets zelf, maar het is prachtig om mensen te zien met hun medaille.”

Tijdens hardloopwedstrijden wordt onderscheid gemaakt tussen mannen en vrouwen. Op de vijf kilometer is bij zowel de mannen als de vrouwen het parcoursrecord verbroken. Bij de tien kilometer werd het record door Danny Koppelman verbeterd. Hij liep tien kilometer in 29:28 netto.

Foto: Duizend hardlopers aan de start van de Zandenplasloop: ‘Prachtige dag’
Danny Koppelman verbreekt parcoursrecord op 10 kilometer | Foto: RTV Nunspeet

Foto: Duizend hardlopers aan de start van de Zandenplasloop: ‘Prachtige dag’
De eerste vrouw over de finish bij de 10 kilometer | Foto: RTV Nunspeet

💬 Mail ons!

Heb jij een tip of opmerking?  Mail naar de redactie: info@rtvnunspeet.nl of bel: 0341-258133

  • Radio Nunspeet
  • RTV Nunspeet Visual Radio
  • TV Nunspeet Tekst (Kabelkrant)
advertentie