Ga naar de inhoud

RTV Nunspeet

RTV Nunspeet

advertentie
Jouw nieuws, jouw voorkeur

Lees op jouw manier

Tekstgrootte

Je leesvoorkeuren worden direct toegepast en automatisch bewaard in deze browser.

Geschreven door Bernadet Vroon | RTV Nunspeet
29-09-2026 10:49


Leo en Frits vangen in twee dagen één karper en hengelen de hoofdprijs binnen

Foto: Leo en Frits vangen in twee dagen één karper en hengelen de hoofdprijs binnen
Leo en Frits vangen de eerste prijs. · Foto: HSV De Snoek

EMST – Twee dagen vissen, zestien deelnemers en één karper. De karperkoppelwedstrijd van HSV De Snoek uit Harderwijk verliep anders dan gehoopt. Toch hebben Frits Bakker (22) uit Hasselt en Leo Teggelove (22) uit Zwolle reden om te juichen: hun karper van vier kilo blijkt genoeg voor de hoofdprijs, een visvakantie op de Leemputten in Groenlo.

Voor het duo was het hun eerste viswedstrijd. “We hebben de wedstrijd als leuk ervaren. We wisten niet goed wat te verwachten. Ondanks dat keken we er al weken naar uit.”

De wedstrijd vond afgelopen weekend plaats op het Kievitsveld in Emst. “De karpers lieten zich niet bepaald van hun beste kant zien helaas”, vertelt Herman Vierhout namens de organisatie.

Scherpe mosselen

Na ongeveer 24 uur kregen Frits en Leo eindelijk beet, maar door lijnbreuk raakten ze de vissen kwijt. Volgens het duo lag er langs het steile talud ook een flinke hoeveelheid scherpe mosselen. Waarom de vangst zo tegenviel, blijft lastig te verklaren.

Hun ene geslaagde vangst bleek uiteindelijk goud waard. Geen enkele andere deelnemer had verder beet. “Het water daar was voor ons compleet nieuw, dus extra mooi dat we op de eerste plaats zijn geëindigd.”

Mikken op een emmer

De overige prijzen werden verdeeld met een werpwedstrijd. De deelnemers moesten met een karperhengel en een stuk lood van 100 gram vanaf grote afstand een emmer proberen te raken. Zo kwam er toch nog strijd om de prijzen, al speelde die zich dit keer vooral bóven het water af.

Vierhout kijkt terug op een gezellig weekend waarin het plezier vooropstond. Voor de volgende editie heeft hij wel één wens: “We hopen wel dat er dan wat meer karpers op de mat belanden”, zegt hij lachend.

💬 Mail ons!

Heb jij een tip of opmerking?  Mail naar de redactie: [email protected] of bel: 0341-258133

  • Radio Nunspeet
  • RTV Nunspeet Visual Radio
  • TV Nunspeet Tekst (Kabelkrant)
advertentie

Zoeken

Instellingen

Nieuwsnotificaties

Ontvang geselecteerd nieuws van RTV Nunspeet, ook als deze website niet geopend is.

Instellingen laden…

Je keuze geldt alleen voor deze website en deze browser. Je kunt je hier altijd weer afmelden. We bewaren daarvoor een technisch browserabonnement; een account is niet nodig.