RTV Nunspeet

RTV Nunspeet

advertentie
Geschreven door Cato Stronkhorst, Medi Holstege | Video Ton Vermeulen | RTV Nunspeet
21-03-2026 16:48


Stationsomgeving Nunspeet feestelijk geopend en ‘klaar voor de toekomst’ (met video)

Foto: Stationsomgeving Nunspeet feestelijk geopend en ‘klaar voor de toekomst’ (met video)
Foto: Barbara van der Linde / RTV Nunspeet

NUNSPEET – Na drie jaar bouwen en aanleggen was het moment eindelijk daar om de stationsomgeving van Nunspeet te openen. De feestelijke afronding vond vrijdag 20 maart plaats, in het zonnetje en onder de vrolijke klanken van Harmonie Nunspeet.

Vertegenwoordigers van alle bijdragers aan het project kregen de eer om het officiële moment te verzorgen. Met een druk op de knop en dwarrelende confetti werd de banner: "Stationsomgeving Nunspeet - Klaar voor de toekomst’ onthuld.

Alle bijdragende partijen kregen op het podium de ruimte om een korte toespraak te houden. Staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat Annet Bertram mocht, tijdens haar tweede werkbezoek, het spits afbijten. “Als je binnen de tijd en het budget blijft, dan is dat natuurlijk geweldig. Ik heb gelezen wat de gemeente uit de kast heeft getrokken: dat is een prestatie van formaat, waar we met zijn allen trots op mogen zijn”, vertelt ze. Bertram benadrukt dat veiligheid in het verkeer belangrijk is en dat het Rijk er alles aan doet om dat te garanderen.

Foto: Stationsomgeving Nunspeet feestelijk geopend en ‘klaar voor de toekomst’ (met video)
Annet Bertram | Foto: Barbara van der Linde / RTV Nunspeet

“Waanzinnig gebied”
Olger van Dijk, regiodirecteur van ProRail, vond de samenwerking met de gemeente Nunspeet “heel bijzonder.” Hij vertelt: “Met elkaar hebben we dit hele project mogelijk gemaakt.”

Eén van de mensen die een grote rol heeft gespeeld, is architect Martin Biewenga. Tien jaar geleden begon hij met de plannen. Een van de grootste uitdagingen? “Er was heel veel verkeer op een plek waar je dat niet wil hebben”, lacht hij. “In 2017 hebben we avondenlang samengewerkt. Aan het einde van deze ateliersessies is dit plan geboren. Het heeft een waanzinnig gebied opgeleverd.”

Bekijk de volledige toespraken hieronder:  

Foto: Stationsomgeving Nunspeet feestelijk geopend en ‘klaar voor de toekomst’ (met video)
Veel belangstelling | Foto: Barbara van der Linde | Video Ton Vermeulen | RTV Nunspeet

Naamgeving tunnels
Tijdens de opening werden ook de namen van de twee tunnels onthuld. Inwoner Hetty Mulder-Pap won met haar inzending voor de langzaamverkeertunnel, die ‘Zandenbospoort’ gaat heten. De snelverkeertunnel kreeg de naam ‘Stakenbergpoort’, zo maakte wethouder Mark van de Bunte bekend.

Foto: Stationsomgeving Nunspeet feestelijk geopend en ‘klaar voor de toekomst’ (met video)
Hetty Mulder-Pap | Foto: Barbara van der Linde / RTV Nunspeet

💬 Mail ons!

Heb jij een tip of opmerking?  Mail naar de redactie: info@rtvnunspeet.nl of bel: 0341-258133

  • Radio Nunspeet
  • RTV Nunspeet Visual Radio
  • TV Nunspeet Tekst (Kabelkrant)
advertentie