RTV Nunspeet

RTV Nunspeet

advertentie
Geschreven door Daniëlle Meloen
21-11-2023 14:48


Team Black Ram heeft uiteindelijk 1100 mijl afgelegd; "wat een top evenement!"
Foto: Team Black Ram heeft uiteindelijk 1100 mijl afgelegd;
Edwin tijdens één van de stops onderweg. Foto: Eigen foto

- Team Black Ram met Nunspeetse navigator Edwin van de Vegt hebben helaas de finish van de Baja 1000 niet gehaald. Ze hebben wel een enorme prestatie neergezet door 1100 enorme zware mijlen af te leggen in 49,5 uur. Het was een onvergetelijke ervaring en het hele team heeft alles gegeven.

Ze hebben als team uiteindelijk bijna 1800 km afgelegd van de 2000 km op zeer zwaar terrein. Tijdens de laatste pitstop was helaas al duidelijk dat ze het niet gingen redden in binnen de tijdslimiet van 50 uur maar ze wilden zover mogelijk gaan als mogelijk. Door technische storingen moesten ze helaas stoppen na 49,5 uur racen. Na 1080 mijl kregen ze koelingsproblemen, tijdens het repareren van dat probleem ontdekten ze lekkage en scheuren in de vooras. Daarna zijn ze nog tot 1100 mijl gereden tot de 50 uur tijdslimiet bijna voorbij was. Ze wilden graag proberen om te zien hoever ze konden komen maar het terrein was te zwaar en de auto in een te slechte toestand om binnen een redelijke tijd binnen te komen.

Gas erop

"Wat een super evenement! Er waren geen restricties, het was gewoon gas erop. Het is gevaarlijker en avontuurlijker dan een Dakar. We hebben uiteindelijk 49,5 uur gereden en 1100 mijl afgelegd. We zijn midden in de nacht door een vallei gereden met afdalingen zo smal en stijl en met stenen, stenen en nog meer stenen. Ook hebben we 300 km motorcrossterrein moeten afleggen met de Dodge; om gek van te worden. We hebben 2 lekke banden gehad, 10 keer vastgestaan in fesh-fesh (dat is zeer fijn poeder). We hebben onderweg de aandrijfas moeten vervangen, we hadden een gebroken draagarm, een gescheurde vooras en op 6 plekken gebroken lassen. We hadden regen onderweg en ruitenwissers die ermee stopten en we hebben onze achterschermen verloren maar wel 1100 mijl enthousiaste Mexicanen onderweg. We hebben 3 pitstops gehad van 20 minuten toen hebben onze geweldige monteurs wonderen verricht. Het was in 1 woord geweldig. Van vermoeidheid zelfs in slaap gevallen tijdens het navigeren," vertelt Edwin.

Meest wrede race

Teammanager Bryant Blakemore is trots op het resultaat en het team, "dit was verreweg de meest wrede race en terrein die ik ooit heb meegemaakt in 48 uur. Trots op mijn Nederlandse en Amerikaanse teamleden, om aan de start te staan van dit Event, 1100 mijl race met zulke gemotiveerde mannen en vrouwen is het beste wat een man kan krijgen.

Edwin en zijn team genieten nog even na van deze supergave rally, de vrouwen zijn nu ook daar en ze maken met elkaar nog een korte rondreis door de V.S. Zondag vliegen ze weer terug naar Nederland en dan gaan ze bedenken wat de volgende race gaat worden.

Op het enorme zware terrein moest er geregeld gesleuteld worden aan de auto - Foto: Eigen foto
Teamleden wachten de op Black Ram en genieten van de race - Foto: Eigen foto
Ze reden ook door grote stukken niemandsland met alleen rotsen en cactussen - Foto: Eigen foto
Een kijkje in de Black Ram tijdens de race - Foto: Eigen foto
Zo ziet de auto er na de race uit - Foto: Eigen foto
De auto is weer schoon en blijft voorlopig in Amerika - Foto: Eigen foto
nunspeet  voorpagina  vrmg 

💬 Mail ons!

Heb jij een tip of opmerking?  Mail naar de redactie: info@rtvnunspeet.nl of bel: 0341-258133

Best  Nunspeet  Nieuws 

 
  • Radio Nunspeet
  • RTV Nunspeet Visual Radio
  • TV Nunspeet Tekst (Kabelkrant)
advertentie