Indrukwekkende wereldrecordpoging tijdens Ballonfiësta: ‘Het is hier prachtig’
BARNEVELD - Zo veel mogelijk landen bezoeken met een heteluchtballon in één jaar: dat is het ultieme doel van een spectaculaire wereldrecordpoging. En daar is de Barneveldse Ballonfiësta plots onderdeel van geworden.
Een ballon ter grootte van 25 dubbeldekkerbussen steeg woensdagavond vanaf de Koewei de lucht in tijdens de 42ste editie van de Ballonfiësta in Barneveld. Piloot Doug Hoddinott is bezig om in de heteluchtballon, genaamd The Flying Suitcase, een plekje te bemachtigen in het Guinness Book of World Records.
The Flying Suitcase
“Ik ben heel erg blij hier te zijn, want het is de eerste keer voor mij op de Ballonfiësta”, zegt Doug tegen Omroep Gelderland. De vlucht wordt beoordeeld op totale duur en hoogte. Alle vluchten die aan de criteria voldoen, worden geregistreerd als onderdeel van de Nederlandse etappe.“
Het is heel erg gaaf dat deze ballon hier aanwezig kan zijn, echt bijzonder”, zegt Jack de Jong, voorzitter van de Ballonfiësta.
Piloot Doug vindt het een eer om de Nederlandse tocht in Barneveld af te trappen. “Ik kende het evenement al wel. Ik vind het jammer dat ik er niet vier dagen kan zijn. We gaan snel alweer naar Denemarken, Zweden en Noorwegen.”



Het internationale bagagebezorgbedrijf Send My Bag viert haar twintigjarig jubileum met een heteluchtballon en een wereldreis. Deze ballon moet in één jaar tijd zo veel mogelijk landen over de hele wereld bezoeken. “We willen voor november al een aantal landen in Europa hebben.”
'Het is hier prachtig'
The Flying Suitcase gaat later deze zomer en herfst door naar dertig andere bestemmingen in Europa, voordat hij in 2027 naar Australië, Noord-en Zuid-Amerika en Azië vaart.
Doug geniet met zijn team van Barneveld, waar hij alweer voor de achtste keer de lucht ingaat. “Het is hier prachtig. Het weer is beter dan in het Verenigd Koninkrijk. Er is een heldere hemel en er staat voldoende wind.” Dat is belangrijk, anders mogen de heteluchtballonnen niet opstijgen.
Anders dan 'gewone' ballon
De piloot heeft al zeventien jaar ervaring, maar met de grote koffer blijft het spannend. “Het is toch anders. Het duurt drie keer zo lang als bij een ‘normale’ ballon voordat hij opgeblazen is, en de koffer is vier keer zo zwaar. Het is lastiger varen met de ballon. Het is belangrijk rekening te houden met de weersomstandigheden, maar die zijn hier perfect.”
Het officiële wereldrecord staat nu op naam van Phil Dunnington, die liefst 127 verschillende landen met een heteluchtballon heeft gevaren. De huidige poging van de kofferballon probeert dit record te verbreken door specifiek binnen één jaar tijd tientallen landen te bezoeken.
Het was lang de vraag of The Flying Suitcase op kon stijgen tijdens de Ballonfiësta. De 42ste editie van het evenement werd in eerste instantie afgelast, waarna betrokken partijen met elkaar om tafel gingen. Tot grote opluchting van de organisatie, de gemeente, ballonvaarders, bezoekers en vrijwilligers kan het evenement toch doorgaan.
💬 Mail ons!
Heb jij een tip of opmerking? Mail naar de redactie: info@rtvnunspeet.nl of bel: 0341-258133
