RTV Nunspeet

RTV Nunspeet

advertentie
Geschreven door Politieke redactie LMG
23-09-2025 15:07


Progressieve partijen bundelen krachten in Oldebroek
Foto: Progressieve partijen bundelen krachten in Oldebroek
Foto LMG
OLDEBROEK – Duurzaam Oldebroek gaat samen met D66, PvdA en GroenLinks verder onder de naam Sociaal & Duurzaam Oldebroek. De partijen presenteerden afgelopen weekend hun intentie om met één gezamenlijk verkiezingsprogramma de gemeentepolitiek in te gaan.

De samenwerking komt voort uit de wens om lokaal meer verbinding te zoeken in een tijd waarin polarisatie toeneemt, ook in Oldebroek. Volgens de initiatiefnemers is er vooral behoefte aan gezamenlijke oplossingen voor betaalbare woningen, steun aan inwoners die financieel onder druk staan en een groene en gezonde leefomgeving.

Fractievoorzitter Dick Post benadrukt dat de nieuwe samenwerking niet draait om verschillen maar om overeenkomsten: “Wij geloven in positieve en constructieve politiek. Door samen te werken kunnen we onze gemeente nog mooier maken.”

Nieuwe fase

Duurzaam Oldebroek maakte het afgelopen jaar een sterke groei door. Zo sloot D66’er Frank van ’t Ende zich aan, die inmiddels actief is in de commissie Ruimte en Leefomgeving. Ook kwamen er nieuwe fractieleden bij, waaronder oud-PvdA-raadslid Bert-Jan Dokter als politiek adviseur.

Met de keuze voor de gezamenlijke naam Sociaal & Duurzaam Oldebroek willen de partijen een herkenbaar progressief blok vormen binnen de overwegend conservatieve gemeentepolitiek. Het gezamenlijke verkiezingsprogramma moet de samenwerking de komende periode verder vormgeven.

Oldebroek  nieuws  politiek  vrmg 

💬 Mail ons!

Heb jij een tip of opmerking?  Mail naar de redactie: info@rtvnunspeet.nl of bel: 0341-258133

Oldebroek  Nieuws 

 
  • Radio Nunspeet
  • RTV Nunspeet Visual Radio
  • TV Nunspeet Tekst (Kabelkrant)
advertentie