Ga naar de inhoud

RTV Nunspeet

RTV Nunspeet

advertentie
Jouw nieuws, jouw voorkeur

Lees op jouw manier

Tekstgrootte

Je leesvoorkeuren worden direct toegepast en automatisch bewaard in deze browser.

Geschreven door Sophie van der Velden
18-10-2024 10:49


Provincie Gelderland niet enthousiast over PVV-plan anticonceptie wolven

Foto: Provincie Gelderland niet enthousiast over PVV-plan anticonceptie wolven
Wolvenprovincies zien niets in plannen voor anticonceptie wolf. Foto: Pixabay
VELUWE RANDMEER - De provincie Gelderland ziet niets in de ingebrachte suggestie van de Tweede Kamer om anticonceptie toe te passen bij wolven. Ook Drenthe, Friesland, Overijssel en Utrecht, waar de wolf rondloopt, zijn tegen het idee.

Eerder deze week kwam PPV-kamerlid Dion Graus met de suggestie om anticonceptie bij wolven toe te passen via een hormonale prikpil of chemische sterilisatie. Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat het kabinet de mogelijkheden gaat onderzoeken. 

Werkbare maatregelen
Maar gisteren, donderdag 17 oktober, liet onder andere provincie Gelderland dus weten dit niet te zien zitten. "Wij, als wolvenprovincies, doen een dringend beroep op de Tweede Kamer voor werkbare maatregelen rondom de huidige situatie rond wolven", schrijft de provincie. "We rekenen op een haalbare en praktische uitvoering daarvan, met het oog op een leefbare maatschappij."

De provincies vinden dat er geen ruimte meer is voor onderzoek en experimenteren. "Dit zal niet bijdragen aan oplossingen op de korte termijn en zal leiden tot vermindering van maatschappelijk draagvlak en onnodige risico's rond veiligheid." 

Geen hoefdieren en grazers
Daarnaast wijzen de provincies op (inter)nationaal onderzoek, literatuur en praktijkervaring. "Die tonen aan dat de voorgestelde anticonceptie kan werken bij hoefdieren en grazers, maar niet bij in het wild levende roofdieren." Daarnaast zou het volgens deskundigen ook enorm complex zijn om roofdieren te darten (verdoven, red.), omdat het benaderen van wolven op korte afstand in de natuur vrijwel onmogelijk is.

Provincies doen daarom een dringend beroep om verder in te zetten op maatregelen als verjaging. "Wat ons betreft dient de inzet zich primair te richten op de-escalatie rond veiligheid en beheersbaarheid van de wolvenpopulatie. Dit is uiteindelijk vooral in het belang van de wolf zelf." 

Oldebroek  Elburg  Nunspeet  Harderwijk  Ermelo  Putten  Nijkerk  Barneveld  vrmg  wolf  natuur  provincie  gelderland 

💬 Mail ons!

Heb jij een tip of opmerking?  Mail naar de redactie: [email protected] of bel: 0341-258133

Oldebroek  Elburg  Nunspeet  Harderwijk  Ermelo  Putten  Nijkerk  Barneveld  Nieuws 

 
  • Radio Nunspeet
  • TV Nunspeet Tekst (Kabelkrant)
  • Visual Radio
  • Visual Radio2
advertentie

Zoeken

Instellingen

Nieuwsnotificaties

Ontvang geselecteerd nieuws van RTV Nunspeet, ook als deze website niet geopend is.

Instellingen laden…

Je keuze geldt alleen voor deze website en deze browser. Je kunt je hier altijd weer afmelden. We bewaren daarvoor een technisch browserabonnement; een account is niet nodig.