RTV Nunspeet

RTV Nunspeet

advertentie
Geschreven door Kaylee Vlieger | RTV Nunspeet
29 november 2025 13:50


Reis naar de vrijheid: Bevrijdingsconcert Harmonie Nunspeet
Foto: Reis naar de vrijheid: Bevrijdingsconcert Harmonie Nunspeet
Harmonie | Foto: RTV Nunspeet

NUNSPEET - 80 jaar geleden klonken de bellen van de vrijheid in Nunspeet, de oorlog was voorbij. Ter afsluiting van het herdenkingsjaar speelt de Harmonie Nunspeet op 6 december nogmaals hun aangrijpende bevrijdingsconcert ‘Van strijd naar vrijheid’. Gerard Niebeek (slagwerker) en Ellis de Zwaan (Saxofonist) van de Harmonie vertellen het verhaal achter het concert.

Het is niet de eerste keer dat Harmonie Nunspeet ‘Van strijd naar vrijheid’ opdraagt. In februari tijdens de opening van het bevrijdingsjaar speelde de Harmonie het concert voor het eerst. “Bij de inwoners beviel het zo goed dat we samen met de gemeente besloten hebben nog een keer te spelen,” vertelt Gerard. Voor de Harmonie is het erg bijzonder dat ze kans krijgen het concert nog een keer op te dragen. “Het voelt echt als een eer!”

Muziek is emotie

Het concert volgt het verhaal van de tijdlijn van Nunspeet in de oorlog. De muziek wisselt af met filmbeelden van de Nunspeetse monumenten, getuigenissen en andere beelden uit de oorlog. “Het klopt echt bij elkaar. De muziek staat niet alleen opzich, maar het sluit aan bij de beelden en dat is heel mooi,” vertelt Ellis. “Het is een verhaal wat altijd heerst,” sluit Gerard daarbij aan. Het is voor de Harmonie ook een emotionele reis om het concert te mogen spelen. “Muziek is emotie en dat willen wij ook overbrengen,” stelt Ellis. De muziek neemt de bezoeker mee door alle verschillende thema’s van de oorlog, beginnende bij de spanning en het besef tot opluchting en blijdschap van de bevrijding. “Je kan aan het begin een speld horen vallen, dat neemt gelijk iets met zich mee,” vertelt Ellis.

Foto: Reis naar de vrijheid: Bevrijdingsconcert Harmonie Nunspeet
Poster 'van strijd naar vrijheid'| Foto: Harmonie

Meer dan een concert

Niet alleen is er een concert maar voorafgaand is er een expositie voor de bezoekers. Tijdens de expositie zijn verschillende documenten uit de oorlogstijd beschikbaar gesteld en zijn er verhalen te lezen van mensen uit de oorlog en nabestaanden. Daarnaast staat er een bel tentoon van hotel Ittmann. “Ik mag de bel gebruiken om het concert te open en dat is erg bijzonder” vertelt Gerard. Nog een speciaal item is een foto van een lid van de Harmonie die tijdens het concert zelf meespeelt, een emotionele cirkel die weer rond is.

Foto: Reis naar de vrijheid: Bevrijdingsconcert Harmonie Nunspeet
Brief uit de expositie | Foto: Harmonie

Na vele uren repeteren en samenhorigheid is het dinsdag tijd voor de grote generale repetitie, zodat alles zaterdag weer perfect klinkt.  Het concert begint op 20.00 uur en de expositie is vanaf 19.00 uur open. Kaarten zijn beschikbaar op de website van de Harmonie of te koop bij de deur.  ‘Van strijd naar vrijheid’ beloofd wederom een mooie herdenking te worden waarmee Nunspeet waardig 80-jaar bevrijd kan afsluiten.


💬 Mail ons!

Heb jij een tip of opmerking?  Mail naar de redactie: info@rtvnunspeet.nl of bel: 0341-258133

  • Radio Nunspeet
  • RTV Nunspeet Visual Radio
  • TV Nunspeet Tekst (Kabelkrant)
advertentie